T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KÜTAHYA / GEDİZ - Dayınlar İlkokulu

Haberler

Ock

Gediz Belediye Başkanlığı ve Gediz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Gediz Belediyesi tarafından  Merkez İlkokul,Ortaokul ve Ortaöğretim kurumlarımıza spor malzemeleri desteği sağlanmıştır.Törene Gediz Belediye Başkanı Sayın Muharrem AKÇADURAK,Ak Parti İlçe Başkanı Sayın  Mesut YÖRÜK ve İlçe Milli Eğitim Müdürü sayın Ahmet AYDIN ve kurum müdürleri,öğretmen ve öğrenciler katıldılar.Törende söz alan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet AYDIN Belediye Başkanı sayın AKÇADURAK ´a katkıları için teşekkürlerini ifade etti.

Kas

25/10/2017 Çarşamba günü Olağan Okul Aile Birliği toplantımızı Fen Lisesi salonunda yaptık. Yeni yönetime seçilen velilerimize hayırlı olsun.

Kas

Okulumuz 4 A sınıfı öğrencisi Barış Kaan DELİCE Cumhuriyet Bayramı  etkinlikleri kapsamında atletizm minikler kategorisinde İlçe 2. olmuştur.Öğrencimize tebrik ederiz

Eyl

3  A sınıfı öğrencimiz  İbrahim Sait VARYEMEZ Bilim Sanat Merkezinde eğitim almaya hak kazandı.Öğrencimizi, öğretmenimiz Gül Güleç BAKIŞ´ı ve ailesine tebrik ederiz.

Ağu

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce düzenlenen 2016-2017 GAYE Hareketi (Gedizde Atılımcı ve Yenilikçi Eğitim) Proje yarışmasında okulumuz Veli Eğitim kategorisinde "Hadi Gel de Beraber Okuyalım" adlı projesi ile ilçe 1. Değerler Eğitimi kategorisinde "Eller İyilik İçin Uzanıyor" adlı projesi ile ilçe 3. olmuştur. Projelerimizin gerçekleşmesinde emeği geçen tüm öğretmenlerimize, velilerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.Ödülümüzü İlköğretim haftası kutlama programında İlçe Kaymakamımız Muhammet ÖNDER verdi.Hayırlı olsun.

Tem

2017-2018 eğitim öğretim yılından itibaren Bilim ve Sanat Merkezlerimizde eğitimlerine devam edecek öğrencilere yönelik bireysel değerlendirme ve yetenek komisyonları değerlendirmeleri tamamlanmıştır. Okulumuzdan bir öğrencimiz Genel Yetenek alanında Bilim Ve Sanat Merkezine yerleşmeye hak kazanmıştır.Yerleşmeye hak kazanan öğrenciler  31 Ağustos 2017  tarihine kadar kayıtlarını yaptırabilirler.

 

 

Tem

Gediz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün öğretmen ve öğrenci eserlerinden oluşan 15 TEMMUZ DİRİLİŞ adlı dergisinde okulumuz öğrencilerinden Ayşenur TAŞKIN´ın 15 Temmuz konulu şiiri de yayımlandı. 

Haz

Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Sayın Alpaslan DURMUŞ tarafından Eğitim Bilişim Ağında Yenilenen Öğretim Programları hakkında bilgilendirme yapıldı. Müfredat yenileme ve değişikl,k çalışmaları üzerine yapılan açıklamala personelimiz tarafında izlendi.

Haz

MEB Öğretmen Strateji Belgesi Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürümüz Sayın Doç. Dr. Semih AKTEKİN tarafından canlı yayınla Eğitim Bilişim Ağında (EBA) tanıtımı yapıldı. Genel Müdürümüzün tanıtım konuşması personelimiz tarafından izlendi.

Haz

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Sonu Mesleki Çalışma Programı kapsamında Sayın Müsteşarımız Doç. Dr. Yusuf TEKİN´in katıldığı Yıl Sonu Değerlendirme Konuşması canlı yayınla Eğitim Bilişim Ağında (EBA) okulumuz idareci ve öğretmenleri tarafından izlendi.

Haz

Dayınlar İlkokulu 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı ikinci dönem karne töreni, okulumuz öğretmen, öğrenci ve değerli velilerimizin katılımıyla gerçekleştirildi. Programımızda eğitim öğretim yılı boyunca başarılı olan öğretmen, öğrenci ve personelimize teşekkür belgesi takdim edildi. Törenimize katılan herkese teşekkür eder, öğrencilerimize iyi tatiller dileriz.

Haz

2016/2017 Eğitim Öğretim Yılı ikinci döneminde Okulumuz 4-A ve 4-B Sınıfından iftihar belgesi alan öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Haz

1/A Sınıfı Ayın Öğrencisi:Hacer ALTINTAŞ

1/B Sınıfı Ayın Öğrencisi: Utku AYDEMİR

2/A Sınıfı Ayın Öğrencisi:Emine Ecrin VAROĞLU

2/B Sınıfı Ayın Öğrencisi:Sabri BEDİR

3/A Sınıfı Ayın Öğrencisi:Mehmet Enes KESKİN

3/B Sınıfı Ayın Öğrencisi:Cemal ALABAŞ

4/A Sınıfı Ayın Öğrencisi:Sinem ŞENTÜRK

4/B Sınıfı Ayın Öğrencisi:Kerem İNCİ

 

Haz

Okulumuzda başlatmış olduğumuz "Eller İyilik İçin Uzanıyor" Projemizin Haziran ayı etkinliği Ramazan ayının girmesiyle yoğun bir katılımla gerçekleşti. Tüm velilerimize, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz. ALLAH RAZI OLSUN.

May

Projelerimiz Hayat Buluyor Eller İyilik İçin Uzanıyor. Öğrencilerimizin yürekleri iyilik için çarpıyor. Minik öğrenciler kendi aralarında topladıkları gıda yardımı paketlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Projenin en önemli yanı yardımın tam bir gizlilik içinde yapılması. Yardım yapılan aileleri sadece yardımı teslim edenler biliyor. Proje Peygamber Efendimizin Hadis-i Şerifinde olduğu gibi "Sağ Elin Verdiğini Sol El Bilmeyecek" anlayışıyla sürdürülmekte.Komşusu Aç İken Tok Yatan Bizden Dğildir. Hz. Muhammed (SAV). Ramazan Ayında da Minik Eller İyilik İçin Uzanıyor, yardımlar ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor. Projemizin Mayıs ayı faaliyetini gerçekleştirdik. Katkı sağlayan tüm velilerimize, öğrencilerimize ve öğretmenlerimize sonsuz teşekkürler... Allah RAZI OLSUN.